خواص دمنوش آویشن برای سرماخوردگی

خواص دمنوش آویشن برای سرماخوردگی

خواص دمنوش آویشن برای سرماخوردگی

شاید سرماخوردگی دست از سرتان برنمی دارد و هر دارویی که می خورید سرفه شما بهبود پیدا نمی کند، پیشنهاد می کنیم دمنوش آویشن را هم امتحان کنید. محققان دانشگاه مریلند می‌گویند که دمنوش آویشن درمان برونشیت را درمان می کند و سرفه را تسکین می دهد. آویشن به روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از اینها دمنوش می باشد. در این مطلب می خواهیم به خواص دمنوش آویشن برای سرماخوردگی بپردازیم.

خواص دمنوش آویشن برای سرماخوردگی

آنتی اکسیدان قوی

دمنوش آویشن دارای عطر و طعم خاصی است که به همین محدود نمی‌شود، هر فنجان از دمنوش آویشن حاوی مقادیر بسیار زیادی تیمول است. تیمول، یکی از روغن‌های موجود در آویشن بوده که دارای خواص  آنتی‌اکسیدانی بسیار است. مطالعات ارزشمندی ثابت می کنند که تیمول سطح اسیدهای چرب امگا ۳ یا چربی‌های سالم را در سلول‌های مغزی افزایش می دهد. طبق بررسی انجام شده در سال ۱۹۹۹، روغن آویشن به محافظت از سلول‌های مغزی در مقابل تغییرات ناشی از افزایش سن کمک می‌کند. امروزه مطالعاتی با این هدف در حال پیگیری هستند که تاثیر آویشن را در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر مشخص کنند. علاوه بر تیمول، چای آویشن حاوی فلاونوئیدهای آنتی‌اکسیدانی دیگری ازجمله آپی‌ژنین، نارینژنین، لوتئولین و تیمونین است.

تسکین سرفه

اگر به سرماخوردگی مبتلا شدید یا مشکل سرفه شما را آزار داد، حتما یک فنجان دم‌نوش آویشن مصرف کنید. محققان دانشگاه مریلند می‌گویند که دم‌نوش آویشن می‌تواند به درمان برونشیت کمک کند و سرفه را تسکین بدهد. به‌علاوه، آنان ادعا می‌کنند که این خاصیت آویشن توسط مراجع معتبر علمی در کشور آلمان مورد تایید قرار گرفته و حتی ایمنی و اثربخشی آن نیز به اثبات رسیده است. محققان می‌گویند که عصاره‌های تهیه‌شده از آویشن دارای اثرات آرام‌بخش و برونکودیلاتوری است.

تسکین سوءهاضمه

دم‌نوش آویشن معمولا به‌عنوان یکی از بهترین نوشیدنی‌های گیاهی توصیه می‌شود که هاضمه را تقویت می‌سازد و میزان نفخ را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. محققان می‌گویند که روغن‌های فرّار موجود در آویشن، خاصیت کاهش‌دهنده ویژه‌ای برای نفخ دارند. به‌علاوه، فنول‌های موجود در آویشن نیز دارای خاصیت ضداسپاسم هستند و به تسکین گرفتگی‌های مربوط به روده کمک می‌کنند.

مواد معدنی ضروری

اگر دنبال مواد غذایی سرشار از آهن می‌گردید، بعید است که نام آویشن را در اوایل فهرست خودتان ذکر کنید. با این ‌حال، ۲ قاشق چای‌خوری خشک‌شده از آویشن (تقریبا معادل میزان آویشن برای هر فنجان دم‌نوش) حاوی ۳.۵۶ میلی‌گرم آهن یا ۱۹.۸ درصد از نیاز روزانه بدن به این ماده معدنی است. به‌علاوه دم‌نوش آویشن، منبع عالی‌ای برای دریافت ویتامین K محسوب می‌شود که برای لخته شدن خون حیاتی است و هر ۲ قاشق چای‌خوری از آویشن ۴۸ میلی‌گرم از این ویتامین را به بدن می‌رساند. این دم‌نوش، منبع بسیار خوبی هم برای دریافت منگنز محسوب می‌شود و مقدار کمی هم کلسیم به بدن می‌رساند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه