درمان طبیعی ریزش مو

درمان طبیعی ریزش مو

درمان طبیعی ریزش مو

بدون شک همه می خواهند موهایی زیبا و پر پشت داشته باشند. اگرچه ریزش مو در مردان رواج بیشتری دارد اما زنان نیز از این مشکل رنج می برند و متاسفانه در جامعه امروز ریزش مو در زنان چندان پذیرفتنی نیست. طبق گزارشات انجمن ریزش مو آمریکا 40 درصد از زنان آمریکایی به ریزش مو دچار هستند. از آن جایی که این مشکل در هر دو زنان و مردان وجود دارد بسیاری از افراد به دنبال روش هایی برای درمان این مشکل هستند. درمان طبیعی ریزش مو را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

 

درمان طبیعی ریزش مو

خبر خوبی که وجود دارد این است که ایجاد تغییر در سبک زندگی مانند کاهش استرس، بهبود رژیم غذایی و استفاده از سایر درمان های طبیعی ریزش مو به رشد سریع تر موها کمک می کنند.

روش های درمانی فوق العاده برای ریزش مو: مواد غذایی که باید مصرف کرد

یک غذای کامل یعنی غذایی که سرشار از مواد مغذی باشد نقش بسیار مهمی را در ریزش مو ایفا می کند. مواد غذایی زیادی وجود دارند که به برطرف کردن ریزش مو کمک می کنند مانند:

مواد غذایی ارگانیک: مواد غذایی ارگانیک عاری از هرگونه مواد شیمیایی هستند. مواد شیمیایی به عنوان مختل کنندگان غدد درون ریز که بر رشد مو تاثیر می گذارند عمل می کنند.

تخم کدو: تخم کدو از جمله مواد غذایی سرشار از روی بوده که برای سلامت مو مفید است.تحقیقات نشان می دهند که کمبود روی با کم کاری تیروئید و ریزش مو در ارتباط است.

ماهی: ماهی هایی مانند سالمون سرشار از چربی های امگا 3 هستند که علاوه بر این که التهاب را کاهش می دهند به رشد و پر پشت شدن مو نیز کمک می کنند.

چای سبز: چای سبز به دفع سموم بدن کمک می کند همچنین حاوی آنتی اکسیدان است که در رشد مو نقش دارد به علاوه می تواند از تبدیل شدن تستوسترون به DHT (دی هیدروتستوسترون) نیز جلوگیری کند.

دانه ها: دانه چیا و بذر کتان سرشار از فیبر و چربی های سالم هستند که به رشد مو کمک می کنند.

سوپ قلم: از آن جایی که سوپ قلم سرشار از پروتئین، کلاژن و اسیدهای آمینه است یک غذای فوق العاده برای بهبود رشد مو به شمار می آید.

کافئین: کافئین در اصطلاح یک ماده غذایی نیست اما در رشد مو تاثیر دارد.طبق تحقیقات صورت گرفته کافئین ساقه مو را تحریک کرده و به واسطه کاهش اثرات DHT به رشد سریع تر مو کمک می کند.DHT ماده ای است که رشد مو را کاهش می دهد.

روش های درمانی فوق العاده برای ریزش مو: مواد غذایی که از مصرف آن ها باید اجتناب کرد

مواد غذایی نیز وجود دارند که توصیه می شود آن ها را از رژیم غذایی خود حذف کرده یا مصرف آن ها را کاهش دهید مانند:

اسیدهای چرب ترانس: چربی های ناسالم مانند اسیدهای چرب ترانس منجر به افزایش التهاب و تولید DHT که از عوامل ریزش مو هستند می شوند.از مصرف روغن های هیدروژنه مانند روغن ذرت و روغن دانه سویا که سرشار از چربی های ترانس هستند خودداری کنید.

قند: قند نقش بسیار مهمی را در عدم تعادل هورمون ها ایفا می کند و منجر به مقاومت به انسولین می شود همچنین میزان DHT را نیز افزایش می دهد و باعث التهاب بدن می شود.تمامی این عوامل به ریزش مو کمک می کنند.

مواد غذایی فرآوری شده: مواد غذایی فرآوری شده اغلب سرشار از چربی های غیر سالم، قند و سدیم هستند بنا براین از رشد مو جلوگیری می کنند.

الکل: الکل موجب افزایش التهاب و سمی شدن کبد می شود که نتیجه آن ریزش مو است. مصرف زیاد الکل همچنین سیگار کشیدن  در افزایش ریزش مو نقش دارند.

کافئین: اگرچه پیش از این خلاف این موضوع را گفتیم اما مصرف مواد کافئین دار مانند قهوه و چای ارگانیک به میزان کم برای مو مفید است اما مصرف زیاد آن ها می تواند منجر به کم آب شدن بدن، عدم تعادل هورمون ها و حتی تولید DHT شود.

منبع: draxe.com

پیگیری سفارش
لیست مقایسه