طرز تهیه روغن نعناع فلفلی

طرز تهیه روغن نعناع فلفلی

طرز تهیه روغن نعناع فلفلی

روغن نعناع فلفلی از برگ‌های گیاهی با همین نام استخراج می‌شود. این روغن گیاهی نه تنها دارای عطر و بوی فرح‌بخشی است، بلکه خواص دارویی فراوانی نیز دارد. به عنوان مثال، ثابت شده است که روغن نعناع فلفلی می‌تواند بعنوان روش درمانی بسیار خوبی برای دردهای عضلانی، سردرد و مشکلات مختلف معده مورد استفاده قرار گیرد. با گل آرام همراه باشید تا به طرز تهیه روغن نعناع فلفلی بپردازیم.

طرز تهیه روغن نعناع فلفلی

۱.مایعی را برای استخراج عصاره انتخاب کنید

می توانید از گلیسرین، سرکه ی سفید و یا سرکه ی سیب استفاده کنید. اگر در این مایع درصد کمی الکل وجود داشته باشد، بهتر است.

۲.برگ های نعناع را خرد کنید

یک دسته از برگ‌های تازه‌ی نعناع را در دو یا سه دسته‌ی کوچک‌تر خردکرده یا با یک زیرلیوانی تمیز خرد کنید. با این کار روغن بیشتری از برگ‌ها خارج خواهد شد. برای برگ‌های خشک نعناع می‌توانید آن‌ها را با دست خرد کنید و یا همان‌طور سالم بریزید. قبل از خرد کردن، یادتان باشد برگ‌های نعناع را بشویید. نیازی نیست ساقه‌ی آن‌ها را جدا کنید اما هرگونه برگ سیاه یا له‌شده را جدا کنید زیرا ممکن است پوسیده باشند.

۳.نعناع و مایع را در یک شیشه قرار دهید

نعناع را در یک شیشه قرار دهید. سپس مایعی که برای استخراج عصاره انتخاب کرده اید را روی برگ ها ریخته و سپس درب آن را محکم ببندید. ظرف را از نعناع پر کنید و اگر می‌خواهید روغن قوی‌تری در پایان داشته باشید، نیمی از فاصله ی بین درب و شیشه و نعناع را خالی بگذارید. ممکن است از برگ های کمتری استفاده کنید، در این صورت نتیجه نهایی عطر کمتری خواهد داشت. برگ ها احتمالا در ابتدا شناور بمانند اما پس از چند روز پایین می روند.

۴.اجازه دهید شیشه برای چند هفته در همین حالت باقی بماند

مدت ‌زمان لازم برای تهیه روغن نعناع فلفلی بستگی به این دارد که می‌خواهید روغن نعناع تا چه حد قوی باشد. اما در بیشتر موارد بین ۴ تا ۸ هفته زمان می‌برد. اگر می خواهید ماندگاری بیشتری داشته باشد آن را در یک مکان تاریک به دور از نور خورشید نگهداری کنید.

هر یک یا دو هفته چند دقیقه شیشه را تکان دهید، تا فرآیند حل شدن را تسریع ببخشید. می‌توانید کمی از روغن را بچشید تا ببینید آیا از طعم آن راضی هستید یا می‌خواهید کمی بیشتر بماند.

۵.ترکیب را در یک شیشۀ قهوه‌ای رنگ قرار دهید

مایع را از یک صافی گذرانده و درون یک شیشه‌ی رنگی بریزید. شیشه‌ی قهوه ای رنگ مانع رسیدن نور خورشید به روغن نعناع می شود و طول عمر آن را زیادتر خواهد کرد. ماندگاری یک شیشه روغن نعناع برای شش ماه تا یکسال است.

هشدار:

-اگرچه این ترکیب تا یک سال قابل استفاده است اما بهتر است طی شش ماه مصرف شود.

-این ترکیب می تواند موجب اختلالات تنفسی شود پس دقت کنید برای ماساژ صورت کودک از آن استفاده نکنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه