آب کرفس | طرز استفاده از عرق کرفس برای لاغری

طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

آب کرفس | طرز استفاده از عرق کرفس برای لاغری

کرفس را می توان از آن دست سبزیجات پرخاصیت دانست که خواص فراوانی را در خود جای داده است. خواص آب کرفس و یا عرق کرفس برای لاغری را تمام کارشناسان و اطبا طب سنتی بر آن اذعان دارند. در این مطلب می خواهیم به آب کرفس و لاغری ، طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری و طرز استفاده از عرق کرفس برای لاغری بپردازیم.

طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

آب کرفس و لاغری

با استفاده از کرفس، آب کرفس و یا عرق کرفس بدن احساس سیری کرده و میل به خوردن غذا در آن از بین می رود که این خود باعث لاغری می شود. در یک تحقیق انجام شده کاهش وزن در افرادی که در میان وعده کرفس مصرف می کنند سریعتر از کسانی است که این کار را انجام نمی دهند. متخصصان تغذیه توافق نظر دارند که اگر کرفس را بصورت روزانه مصرف کنیم باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و سوخت‌ و ساز بدن به بهترین نحو ممکن انجام می‌گردد. افزایش متابولیسم به این معنی است که بدن شما کالری بیشتری می‌سوزاند و در نتیجه با افزایش مصرف انرژی از ذخایر چربی استفاده ‌شده و کاهش وزن تسهیل می‌گردد.

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف آب کرفس به میزان یک لیوان در روز به مدت یک هفته به طور معنی‌داری در کاهش فشارخون تأثیرگذار است.

نوشیدن آب کرفس منجر به کاهش اشتها و کاهش ویار به مواد بدون ارزش غذایی و پرکالری می‌شود. در نتیجه توصیه می‌شود آب کرفس قبل از صرف غذای اصلی مصرف شود تا تأثیرات خود را بهتر بگذارد.

کرفس دارای خصوصیات یک دیورتیک خوب است. دیورتیک بودن به این معنی است که باعث تخلیه بهتر و سریع‌تر آب از بدن می‌گردد. این اثر باعث تسریع سوخت و ساز و در نتیجه مصرف توده چربی بدن می‌گردد.

کرفس خام دارای مقادیر بالای کلسیم به فرم قابل‌استفاده برای بدن است. این کلسیم ارگانیک قادر است سیستم هورمونی بدن را تحریک کند. مثلاً با افزایش ترشح هورمون‌هایی نظیر تیروکسین باعث افزایش شکسته و مصرف شدن چربی‌های ذخیره شده در سلول‌ها می‌شود.

 

دیگر خواص آب کرفس

مبارزه با سرطان

کاهش کلسترول

کمک به هضم

مبارزه با تورم

فشار خون پایین

درمان بی خوابی

کاهش وزن

جلوگیری و از بین بردن سنگ

افزایش تمایلات جنسی

آرامش سیستم عصبی

کاهش علائم یائسگی

کاهش حساسیت و تب

 

عوارض آب کرفس

کرفس برای بسیاری از افراد، در مقادیر دارویی ایمن است.

در بارداری و شیردهی استفاده نشود.

کرفس می تواند در افراد حساس به برخی از گیاهان ( ادویه جات و ترشی جات دیگر مانند هویج وحشی، mugwort، توس و قاصدک ) سبب واکنش های آلرژیک شود. این است که سندرم کرفس، هویج، mugwort، ادویه نامیده شده است.

در صورتی که دارای مشکلات کلیوی هستید از کرفس در مقادیر دارویی استفاده نکنید. زیرا ممکن است کرفس سبب التهاب شود.

کرفس می تواند روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر بگذارد و سرعت سیستم عصبی مرکزی را بیش از حد کاهش دهد .برخی نگرانی وجود دارد که کرفس ممکن است در بیهوشی و دیگر داروهای مورد استفاده در حین و بعد از عمل جراحی تاثیر بگذارد لذا استفاده از کرفس را حداقل 22 هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنید.

 

آب کرفس را چگونه بگیریم

ابتدا کرفس را می شوییم و برای آبگیری به قطعات مناسب تبدیلش می کنیم. توجه داشته باشید که باید برگ و ساقهکرفس را با هم داخل میکسر بریزیم و آبش را بگیریم. لیمو ترش ها را به 4 قسمت تقسیم می کنیم و هسته هایش را خارج می کنیم ، سپس آبش را می گیریم و به مدت یک دقیقه با میکسر آب کرفس را با آب لیمو میکس می کنیم. حالا معجون آب کرفس و لیمو آماده است ، کمی یخ داخل لیوان می ریزیم و بعد از خنک شدن معجون آن را می نوشیم.

طریقه مصرف آب کرفس برای لاغری

برای لاغری قبل از وعده غذایی ناهار و یا شام بهتر است یک لیوان آب کرفس یا عرق کرفس میل بفرمایید تا جلوی اشتها را گرفته و به چربی سوزی بدن کمک کند.

عرق کرفس برای لاغری

عرق کرفس یک محصول آماده مصرف است که البته به شرط تهیه از برندهای معتبر و داشتن کیفیت لازم می تواند تاثیر بسزایی بر چربی سوزی بدن بگذارد. برای خرید عرق کرفس ممتاز و مشاهده میزان مصرف روزانه کلیک نمایید.

نظرات (1)

قالب وردپرس

سلام ممنون از گردآوري مطالب زيباتون

پیگیری سفارش
لیست مقایسه