فواید نمک درمانی

فواید نمک درمانی

فواید نمک درمانی

در ابتدا باید بگوییم که نمک درمانی فرم های متعددی دارد و می توان آن ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرد نمک درمانی مرطوب، نمک درمانی خشک. همچنین می توان گفت فواید نمک درمانی بسیار بوده که در این مطلب به آن خواهی پرداخت.

 

نمک درمانی چیست و چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

ایده لصلی پشت تمام درمان های نمک این است که تماس با نمک از طریق برخی از فرم های درمان مرطوب یا خشک می تواند باعث افزایش سلامتی شما شود. آب نمک و اتاق نمک درمانی براب کاهش استرس بسیار عالی است و آرامش خاصی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

چرا نمک درمانی اثرات مثبتی روی بدن دارد؟

با توجه به ساختار ریه ، نمک برخی از خواص باورنکردنی از جمله آنتی باکتریال، ضدالتهاب، از بین بردن مخاط مخاطره آمیز و سرعت حمل و نقل موکوسیلی، گرده افشانی و یا حتی از بین بردن بیماری هایی که از طریق هوا منتقل می شوند، کاهش سطح lgE (حساس بودن بیش از حد سیستم ایمنی بدن) می شود.

 

مزایای عمده استفاده از نمک درمانی چیست؟

1 بیماری های تنفسی

نمک درمانی خشک توانایی بدن را افزایش می دهد و در بهبود مشکلات تنفسی، کاهش التهاب به شما کمک می کند و مسیر راه هوایی و تنفس را باز می کند همچنین در خلاصی از آلرژی ها و از بین بردن سموم از سیستم تنفسی بدن به شما کمک می کند.

با توجه به انجمن درمانی نمک، بسیاری از افرادی که هالوتراپی را بخشی از برنامه زندگی خود قرار داده اند متوجه شدند که باعث بهبود بیماری هایی نظیره آسم، آلرژی، برنشیت، سرماخوردگی، COPD، ورم نثانه و صفرا، عفونت گوش، سینوزیت و برخی سرفه ها می شود.

2 شرایط پوستی

گفته می شود که ساختن نمک در طب سنتی به طور منظم موجب کمک به افراد مبتلا به بیماری های مختلف پوستی نظیره آکنه، سالخورده، درماتیت، خشک و پوسته پوسته شدن پوست، اگزما، خدرش، پسوریازیس، خارش و پوست های متورم می شود.

نمک درمانی مرطوب نیز در تحقیقات علمی برای بهبود هیدراتاسیون پوست، زبری و قرمزی پوست نشان داده شده است. مطالعه ای در مجله بین المللی پوست نشان می دهد داوطلبانی که پوست های خشک آتوپیک داشتند یکی از ساعدهایشان را در محلول پنج درصد نمک دریایی به مدت پانزده دقیقه گذاشتند و دست دیگرشان را در آب شیرین قرار دادند و متوجه شدند دستی را که در آب شیرین گذاشته اند همچون شئ در آب غوطه ور می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با نمک درمانی

از نمک برای حفظ مواد غذایی استفاده می کنند زیرا خواص ضد میکروبی آن بسیار چشم گیر است. بعضی از تحقیقات نشان می دهند که نمک، آلودگی و باکتری های موجود در مواد غذایی را از بین می برد  و این می تواند خبر خوش حال کننده ای باشد زیرا این باکتری ها باعث بروز بیماری های زیادی در انسان  می شود.

کاهش التهاب و نمک درمانی

تحقیقات انجام شده در دانشگاه منچستر نشان می دهد که یکی دیگر از مزایای عمده نمک، توانایی آن برای کاهش التهاب است و این درحالی است که التهاب ریشه بسیاری از بیماری ها است. با توجه به تحقیقات انجام شده روی حیوانات فهمیدند که یک محلول با غلظت بالایی از نمک می تواند باعث کاهش التهاب شود.

مضرات نمک درمانی

نمک درمانی از طریق هالوتراپی ممکن است باعث سرفه های جزئی، نفس تنگی و با آبریزش بینی شود و این در حالی است که ارائه دهندگان نمک درمانی ادعا دارند که نمک درمانی باعث از بین بردن سموم از ریه ها می شود. هالوتراپی برای افراد مبتلا به تب، بیماری های مسری، زخم های باز، سرطان، فشار خون بالا، اختلالات روانی و یا حتی سل استفاده نمی شود. اگر باردار هستید و دچار نگرانی های بهداشتی شده اید قبل از انجام هالوتراپی یا سایر روش ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: draxe.com

پیگیری سفارش
لیست مقایسه