مضرات قهوه و خطرات آن برای سلامت

مضرات قهوه

مضرات قهوه و خطرات آن برای سلامت

اثرات قهوه بر بدن و سلامت از موضوعات بحث‌برانگیز است. علیرغم گفته‌هایی که دربارۀ مضرات قهوه وجود دارد، این نوشیدنی بسیار مفید است و خواص فراوانی برای بدن دارد. قهوه سرشار از آنتی‌اکسیدان است که با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف در ارتباط می‌باشد. بااین‌وجود، قهوه حاوی کافئین است. کافئین محرکی است که می‌تواند در برخی از مردم مشکلاتی را به وجود آورده و در خواب آن‌ها اختلال ایجاد کند. در این مقاله به بررسی مضرات قهوه و خطرات آن برای سلامت می‌پردازیم.

ایجاد اضطراب و اختلال در خواب

اگر می‌خواهید قهوه را در رژیم غذایی خود جای دهید، باید از مضرات و خطرات مصرف آن نیز مطلع باشید. حقیقت مطلب این است که قهوه مضراتی دارد که البته شدت و احتمال بروز آن‌ها در هر فرد متفاوت است.

مصرف بیش‌ازحد کافئین می‌تواند باعث بروز اضطراب، ناآرامی، تپش قلب و حتی حملات پانیک شدید شود.

اگر به کافئین حساس هستید و بیش‌ازحد تحریکتان می‌کند، بهتر است کلاً از مصرف قهوه خودداری کنید.

یکی دیگر از مضرات قهوه این است که می‌تواند در خواب اختلال ایجاد کند.

اگر مصرف قهوه باعث کاهش کیفیت خوابتان شده‌، از مصرف آن در ساعات بعدازظهر (مثلاً از ساعت 2 بعدازظهر به بعد) خودداری کنید.

کافئین همچنین می‌تواند اثرات ادرارآور و افزایندۀ فشارخون داشته باشد، اگرچه این اثرات معمولاً با مصرف مداوم آن بروز می‌کنند. بااین‌حال، احتمال افزایش فشارخون به میزان 1 تا 2 mm/Hg وجود دارد.

قهوه اعتیادآور است

یکی دیگر از مضرات قهوه این است که وابستگی ایجاد می‌کند و می‌تواند اعتیادآور باشد.

مصرف مداوم و منظم کافئین باعث می‌شود تا بدن به آن عادت کند؛ یعنی یا کافئین دیگر اثرگذاری اولیه را ندارد یا اینکه فرد برای تجربۀ اثرات اولیه باید مقدار بیشتری از آن را مصرف کند.

زمانی که فرد مصرف کافئین را متوقف می‌کند، احتمال تجربۀ علائم ترک کافئین نظیر سردرد، خستگی، مغز مه‌آلود و زودرنجی وجود دارد. این علائم ممکن است تا چند روز به طول بیانجامد.

تحمل ماده توسط بدن و علائم ترک اعتیاد از نشانه‌های اصلی اعتیاد جسمانی هستند.

تفاوت قهوه معمولی با قهوه بدون کافئین

برخی از مردم به‌جای مصرف قهوه معمولی به سراغ قهوه بدون کافئین می‌روند.

قهوه بدون کافئین معمولاً از دانه‌هایی تهیه می‌شود که با حلال‌های شیمیایی شسته شده‌اند.

هر دفعه که دانه‌های قهوه شسته می‌شوند، درصدی از کافئین آن‌ها در حلال از بین می‌رود. این فرآیند تا زمانی تکرار می‌شود که بخش عمدۀ کافئین دانه‌های قهوه از بین رفته باشد.

فراموش نکنید که حتی قهوه بدون کافئین هم مقداری کافئین دارد و فقط نسبت به قهوه معمولی کافئین آن کمتر است.

بهره‌مندی حداکثری از فواید قهوه

می‌توانید با انجام اقداماتی از مضرات قهوه دوری کرده و به‌طور حداکثری از فواید آن بهره‌مند شوید.

مهم‌ترین کار این است که شکر زیادی به قهوه‌تان اضافه نکنید.

یک ترفند دیگر این است که قهوه را با کاغذ فیلتر دَم کنید. قهوه فیلترنشده – مانند قهوه ترک یا فرنچ پرس – حاوی کفستول است؛ ماده‌ای که می‌تواند کلسترول را افزایش دهد.

به یاد داشته باشید که برخی از انواع قهوه در کافه‌ها و رستوران‌ها حاوی صدها کالری و مقدار زیادی شکر هستند. مصرف این نوشیدنی‌ها به‌طور مداوم معمولاً کار درستی نیست و برای سلامت مضر می‌باشد.

درنهایت ذکر این نکته مهم است که باید از مصرف بیش‌ازحد قهوه خودداری کنید.

مضرات قهوه

قهوه بخوریم یا نخوریم؟

برخی افراد – مخصوصاً زنان باردار – باید حتماً از مصرف کافئین اجتناب کرده یا میزان مصرف آن را به‌شدت کاهش دهند.

افرادی که با مشکلات اضطراب، فشارخون بالا یا بی‌خوابی مواجه‌اند، ممکن است به کاهش مصرف کافئین نیاز داشته باشند.

همچنین شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند برخی از افراد کافئین را با سرعت کمتری سوخت‌وساز می‌کنند و درنتیجه مصرف قهوه توسط این افراد می‌تواند خطر بروز حملات قلبی در آن‌ها را افزایش دهد.

بعلاوه، برخی از مردم نگران ارتباط نوشیدن قهوه و افزایش خطر ابتلا به سرطان هستند.

اگرچه دانه‌های برشته‌شدۀ قهوه حاوی آکریل‌آمید هستند (یکی از دسته‌بندی‌های مواد سرطان‌زا)، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد مقادیرِ ناچیز این ماده در قهوه به بدن آسیبی می‌رسانند.

درواقع، اغلب مطالعات نشان ‌داده‌اند که مصرف قهوه هیچ اثری در افزایش خطر ابتلا به سرطان یا حتی کاهش آن ندارد.

فارغ از این موارد، قهوه می‌تواند اثرات مثبت مهمی بر سلامتِ یک انسان سالم و معمولی داشته باشد.

اگر در حال‌ حاضر قهوه مصرف نمی‌کنید، باید بگوییم که فواید احتمالی قهوه چندان برای شروع مصرف آن قانع‌کننده نیستند، چراکه این نوشیدنی مضراتی هم دارد.

اما اگر در حال ‌حاضر قهوه مصرف می‌کنید و از آن لذت می‌برید، به نظر می‌رسد که فواید آن به مضراتش می‌چربند.

نتیجه‌گیری

حتماً به یاد داشته باشید که بسیاری از مطالعات علمیِ انجام‌شده دربارۀ مضرات قهوه از نوع مشاهده‌ای (observational) هستند. این مطالعات به بررسی ارتباط میان نوشیدن قهوه و نتیجۀ آن در بروز بیماری می‌پردازند، اما نمی‌توانند علیت آن را ثابت کنند.

بااین‌وجود، ازآنجایی‌که این ارتباط در مطالعات گوناگون مداوم و ثابت بوده، احتمال اینکه مصرف قهوه اثر مثبتی در سلامت انسان داشته باشد بالا است.

اگرچه بسیاری از مردم در گذشته نگاه منفی‌ای به قهوه داشته‌اند، اما با توجه به شواهد علمی، این نوشیدنی به‌احتمال‌زیاد برای اغلب مردم مفید است. قهوه همانند چای سبز در دسته‌بندی نوشیدنی سالم و مفید قرار می‌گیرد.

منبع: healthline.com

پیگیری سفارش
لیست مقایسه