کامکوات و خواص فوق العاده

کامکوات و خواص فوق العاده

کامکوات و خواص فوق العاده

کامکوات میوه بسیار کوچکی با خواص فوق العاده هستش که برای تقویت استخوان ها، محافظت از پوست .و افزایش سیستم ایمنی بدن تاثیر بسزایی دارد. کامکوات دارای مقدار بسیار زیادی کلسیم بوده که باعث مراقبت از استخوان ها می شود. هرچه سطح کلسیم موجود در بدن انسان به مطلوب‌تر باشد، بازسازی بدن سریع‌تر انجام خواهد گرفت. به‌علاوه این‌ که سلامت و استحکام استخوان‌های شما را در سنین سالمندی تضمین می‌کند.

کامکوات و خواص فوق العاده

به دلیل کوچک بودن این میوه‌ خیلی‌ها هنوز خواص آن را باور نمی‌کنند. به همین دلیل شاید اصلا انتظار نداشته باشید که بشنوید کامکوات کربوهیدرات زیادی دارد، اما واقعا همین‌طور است. کربوهیدرات‌ها، علی‌رغم این‌که اخیرا بدنام شده‌اند و رژیم‌های بدون کربوهیدرات همه‌جا را پُر کرده‌اند، اما واقعا برای بدن ضروری هستند. اهمیت کربوهیدرات‌ها خصوصا برای کسانی بیشتر می‌شود که بسیار فعال هستند، چون می‌توانند ذخایر انرژی بدن را سریعا پُر کنند. کامکوات‌ها این توانایی را دارند که میزان زیادی انرژی به رژیم غذایی ما اضافه کنند،‌ در حالی که مزیت‌های خیلی زیادی هم برای ما فراهم می‌کنند. نوعی ویتامین مهم به‌نام ریبوفلاوین در کامکوات وجود دارد که در تولید انرژی بدن نقش دارد و به همین دلیل است که خوردن کامکوات، این فرآیند را سریع‌تر و راحت‌تر می‌سازد.

تاثیر کامکوات بر سیستم ایمنی بدن

کامکوات از راه‌های مختلفی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد، اما اگر در برخورد اول به ظاهر آن دقت کنیم، متوجه می‌شویم که این میوه هم مثل پرتقال سرشار از ویتامین C است. ویتامین C، ماده مغذی خیلی مهمی در رژیم غذایی انسان‌ها محسوب می‌شود، چون روی همه چیز بدن انسان‌ها تاثیر می‌گذارد. این ویتامین به رشد سلول‌های جدید کمک می‌کند و فعالیت سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند تا از بدن در مقابل مهاجمان خارجی مثل عفونت‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها محافظت کند. ویتامین C، اولین خط دفاعی بدن انسان در مقابل بیماری‌ها است و بدون این ماده مغذی مهم، نه می‌توانیم از خودمان محافظت کنیم و نه می‌توانیم فرآیند بهبودی را طی کنیم و به حالت طبیعی برگردیم.

ترکیب آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌هایی که در کامکوات وجود دارند، این میوه را به گزینه‌ای ایده‌آل برای محافظت از پوست تبدیل می‌کنند. در واقع، این میوه می‌تواند از پوست در مقابل اثرات سرطانی نور خورشید محافظت کند. به‌علاوه این‌که اثرات منفی رادیکال‌های آزاد را برطرف می‌کند و نمی‌گذارد که رادیکال‌های آزاد باعث بروز چین‌وچروک‌ها، لکه‌های پیری و زبری پوست شوند. کامکوات مثل بسیاری از مرکبات دیگر می‌تواند تاثیر مثبت و مهمی روی پوست بگذارد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه